Kończymy już siódmą edycję programu Akadamia Aquafresh!

Kończymy właśnie siódmą edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Przedszkola, które zakwalifikowały się do udziału w programie w tym roku, do końca września otrzymały bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, które posłużyły do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. W tegorocznej edycji 1000 Przedszkoli, które brały udział w programie w poprzednich latach oraz w Wielkim Konkursie Uśmiech dziecka dostały pakiet rozszerzony materiałów, w tym segregator i karty pracy do prowadzenia zajęć. Prosimy zachować wszystkie materiały, aby w przyszłym roku każdy Koordynator mógł poszerzać kolekcję. 1000 Przedszkoli, które nie brały jeszcze udziału w Programie dostały podstawowy pakiet materiałów, który również przygotowany jest tak, aby w kolejnych edycjach mógł zostać poszerzany o kolejne elementy.  

W tym roku również serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolom, które wzięły udział w Akcji Uśmiech Dziecka, o której przeczytać możecie Państwo w zakładce „Konkursy”.

Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego placówki, które uczestniczą w akcji otrzymały planszę edukacyjną dla rodziców do wywieszenia w miejscu widocznym dla rodziców (można ją również pobrać ze strony).  W materiałach tych przekazujemy podstawowe informacje na temat dbania o higienę jamy w domu, wizyt u stomatologa oraz rozwoju ząbków maluchów od momentu narodzin.

Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci!