Dziewiąta edycja programu Akademia Aquafresh już trwa! 

W tym roku szkolnym wysłaliśmy do Państwa materiały drogą pocztową. Do końca października minionego roku wszystkie przedszkola, które zakwalifikowały się do udziału w programie w tym roku, otrzymały od nas materały: plansze edukacyjne, naklejki na lustra, karty szczotkowania dla dzieci, ulotki dla rodziców i oczywiście nowe scenariusze zajęć w atrakcyjnej formie, które są kontynuacją tych z ubiegłych edycji programu!  

Serdecznie też dziękujemy wszystkim Przedszkolom, które wzięły udział w Pastusiowej Krainie, o której przeczytać możecie Państwo w zakładce „Konkursy”.

Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego placówki, które uczestniczą w akcji serdecznie zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych dla rodziców.   W materiałach tych przekazujemy podstawowe informacje na temat dbania o higienę jamy w domu, wizyt u stomatologa oraz rozwoju ząbków maluchów od momentu narodzin.

Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci!