Siódma edycja Akademii Aquafresh dobiega już końca! Wszystkie zakwalifikowane Przedszkola dostały już materiały. Wszystkie te Placówki, którym niestety w tym roku się nie udało zachęcamy serdecznie do pobrania materiałów edukacyjnych, które dostępne są po zalogowaniiu na stronie internetowej. Serdecznie również dziękujemy za wzięcie udziału w Akcji Uśmiech Dziecka! Zaangażowanie Przedszkolaków, Nauczycieli i Rodziców z roku na rok coraz bardziej nas zakakuje!

 

 Kończymy już VII edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w przedszkolach od 2011 roku. Do końca września bieżącego roku Przedszkola biorące udział w programie otrzymały bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych opracowane przez zespół ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. doświadczony metodyk wychowania przedszkolnego oraz doświadczony lekarz stomatolog. 

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego każde z zakwalifikowanych przedszkoli w tym roku, w pakiecie materiałów otrzymało od nas:

  • Scenariusze zajęć dla Nauczycieli do prowadzenia zajęć z dziećmi
  • Plansze edukacyjne oraz naklejki sprawności, które dzieci będą zdobywać w trakcie zajęć
  • Karty mycia ząbków dla dzieci
  • Naklejki do łazienek wraz z instrukcją mycia ząbków dla dzieci
  • Materiały edukacyjne dla dzieci i rodziców


Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, głównym Patronem medialnym jest telewizja Polsat Jim Jam. Fundatorzy nagród w konkursach to Agraf Sp. z o.o., PPH Meblotel, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, PPH Wader & Woźniak Sp. z o.o., Trefl S.A., Epee Polska Sp. z o.o., GlaxoSmithKline Sp. z o.o.

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym działaniom przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!